Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

"Dom w jabłonkach" w Żórawinie

offlinerubynowa blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
67333 odwiedzin | wpisów: 137, komentarzy: 695, obserwuje: 186

Przestroga - ściągajcie folię ze stolarki

autor: rubynowa blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jako "mądry Polak po szkodzie" chcieliśmy zwrócić uwagę innych budujących na kwestię folii i taśm na oknach, drzwiach i bramach.

Jeśli wczytacie się w gwarancję to wszędzie piszą, że folię należy zdjąć do 30 dni po montażu. Inaczej pod wpływem słońca folię może i odkleicie, ale klej zostanie na powierzchni.

Ogólnie bardzo starałam się tego pilnować i mimo protestów ekip "Eee, ale to zawsze zabezpieczenie przed dalszymi brudnymi pracami" folię z okien zdjęliśmy od razu. Daliśmy się jednak namówić na pozostawienie foli na drzwiach do kotłowni. Słonko świeciło, po elewacjach ekipa folię ściągnęła, ale oczywiście klej został.

Na początku próbowaliśmy sił z ciepłą wodą z mydłem i gąbką do mycia naczyń - efekt mizerny.

Dziś kupiliśmy w Castoramie bardzo fajny środek - możemy szczerze polecić:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Klej zszedł bez problemu, ale niestety nasze wcześniejsze szorowanie nie obyło się bez szkód dla drzwi - widać drobne zarysowania i miejscowo lekkie przebarwienia.

W każdym razie - ściągajcie folię od razu i nie dajcie się mamić, że to jakieś zabezpieczenie. Wszystko można potem odpowiednio zabezpieczyć ponownie. A jak już macie podobny problem do naszego - nie szorujcie! Lepiej zainwestować kilkanaście złotych w preparat i lekko przetrzeć szmatką.


Komentarze (4)
autor:wjdkj  dodano: 2017-10-16 | 13:49:29
masz rację, my też się zastanawialiśmy czy ściągać, jednak stwierdziłam że lepiej teraz, okna zakładali nam w piątek, w sobotę mieliśmy imprezę, przyszliśmy w poniedziałek, jak zobaczyliśmy że ciężej się ściąga niż w piątek, to od razu ściągnęliśmy wszystko. Mam tylko pytanie czy ściągnęliście w środku, bo mamy zmienne uczucia, na razie zostawiliśmy, wiem że nie ma bezpośredniego kontaktu ze słońcem, ale czy nie będzie po jakimś czasie też problem
Odpowiedź do wjdkj
autor:rubynowa  dodano: 2017-10-16 | 19:47:38
Hej, w środku w dużej mierze wciąż folię mamy - i na oknach i na drzwiach. Natomiast sprawdzałam jeszcze wczoraj i ładnie schodzi, bez zostawiania kleju.

Jednak największym wrogiem foli jest słońce - ono sprawia, że klej się wżera w ramę.

Cieszę się, że udało się Wam problemu uniknąć! :)
autor:karmel-3  dodano: 12 miesięcy temu
Witam
Naklejki i zabezpieczenia z folii trzeba zdjąć nie czekając aż promienie słoneczne spowodują, ze będą się "kruszyć" a klej pozostanie. Tak miałem (mam) na szybach, bo z ram to ładnie wszystko schodzi. Naklejki firmowe zostawiłem, bo ładnie się odklejało to niech będzie i czarna folię podtrzyma to mniej będzie ofiar śmiertelnych wśród ptaków tłukących się o szybę. Dodatkowo szyby załatwiłem taśmą papierową malarską - chciałem zabezpieczyć okna przy wylewkach. I po trzech słonecznych dniach taśmy już nie mogłem oderwać. Pozostał klej, który pod wpływem słońca tak się utrwalił, że nie ruszają go żadne płyny czyszczące. Tak więc przestrzegam innych - ostrożnie z naklejkami i taśmami na oknach.
Fajnie, że znalazłaś środek na powyższą przypadłość, bo może wreszcie uda mi się pozbyć kleju z moich okiem. Dzięki przy najbliższej wizycie w Castoramie go zakupię i wypróbuję. Oby się udało.
Pozdrawiam
Odpowiedź do karmel-3
autor:rubynowa  dodano: 12 miesięcy temu
Wczoraj zrywaliśmy właśnie wszystkie ostatnie folie z wewnątrz i te małe oznaczeniowe naklejki z szyb - z nimi oczywiście w mocno nasłonecznionych miejscach znów mieliśmy walkę bo kruszały zamiast się odklejać. Do tego mieliśmy podobny problem z klejem pozostawionym po taśmie z zabezpieczeń okien z etapu tynków. Wszystko ostatecznie zeszło dzięki preparatowi do naklejek. Mam nadzieję, że u Was też pomoże!
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:46328
Liczba wpisów:204786
Liczba komentarzy:865653
Liczba zdjęć:755140
Użytkownicy online:287